bazen

Léto je tady, což je ideální doba pro každého, aby vyrazil na své oblíbené koupaliště, k řece nebo k rybníku. Existuje však i mnohem pohodlnější a příjemnější možnost, jak se osvěžit a užít si vodních radovánek. A tu přináší nadzemní bazén s konstrukcí. Ideální, jednoduchá a ekonomická možnost, jak si užívat koupání i na vlastní zahradě.

Nadzemní bazény s konstrukcí vynikají svou pevností

Na první pohled se zdá, že často jednoduchá a lehká konstrukce je synonymem pro nekvalitu a krátkou životnost. Omyl. V souvislosti se stěnami bazénů jsou totiž použity špičkové materiály, které vynikají jak pevností, tak i pružností. Nejčastěji se samozřejmě jedná o konstrukce plechové. Ty se tak i při sebevětším řádění bazénu maximálně o několik centimetrů prohnou, ale stabilně drží zvolený tvar bazénu. Nejčastěji potom ten kulatý o rozměru 3,66×0,99. Právě ten totiž bývá na našem trhu ten nejvíce poptávaný.

Kvalitní bazén s kovovou konstrukcí vydrží i zazimování

S ohledem na danou konstrukci rozhodně není třeba mít obavy ani v zimě. Zde přichází opět na řadu zmíněná pružnost materiálu. Ani během zimního období totiž nemusíte vypouštět vodu. Stejně tak není třeba umisťovat do ní doporučované PET lahve. Příkladem je určitě bazén Bestway, který bez problémů vydrží i silnou zimu, kdy voda v bazénu kompletně zamrzne a zvětší však svůj objem. Na pevnosti a kvalitě konstrukce se to však v žádném případě negativně nepodepíše a rodinný bazén tak bude na jaře opět připravený ke koupání.

Nadzemní bazén s pevnou konstrukcí umožní snadnou montáž i připojení různých zařízení

Co ještě v souvislosti s tímto typem zmíněno nebylo, to je montáž. Většina typů se skládá z hlavních lišt, obvodového plechu a vnitřní fólie. Vzhledem k celkové jednoduchosti zvládne tento venkovní bazén sestavit i méně zručný člověk. Samozřejmostí je i to, že má připraveny i otvory pro napojení filtrace, ale i případného solárního ohřevu. To vše pro dokonalou čistotu, ale i teplotu vaší vody. Samozřejmě to vše platí i v případě, kdy zvolíme skutečně ty nejlevnější modely na našem trhu. Jejich ceny se vším všudy navíc začínají již na pár tisících korunách.

Je tento typ bazénu skutečně nejlepší volbou?

Před koupí je třeba si uvědomit, zda je daný bazén skutečně ideální pro naše potřeby. Vždy je mít na paměti, že nikdy nedosáhne kvalit, životnosti a možností zapuštěného typu. Na druhou stranu pokud ho kupujete hlavně jako dětský bazén, pro vaše potomky, rozhodně je to dobrá investice. Jakmile odrostou a bazén bude stát ladem, určitě vás na vaší zahradě bude trápit méně, než desetitisícové investice do zapuštěné varianty. Ale i ta má samozřejmě něco do sebe – z hlediska zmíněné kvality, ale i vzhledu.

Čtěte dále: