slovany

Stejně jako celá řada dalších měst, i Plzeň má svůj rozsáhlý sportovní areál spojený s vodními aktivitami. Místní plavecký areál je znám též jako bazén Slovany, a poprvé byl otevřen již v roce 1986. Samozřejmě původní realizace by v současných podmínkách již nevyhovovala, tak je areál stále průběžně rekonstruován a upravován. Aktuálně nabízí hned tři bazény, a to:

  • Krytý bazén – 50 x 25m
  • Dětský krytý bazén – 12,5 x 8,5m
  • Venkovní bazén – 50 x 21m

Všechny tři jsou samozřejmě určeny jak pro aktivity jak samotné veřejnosti, tak různá sportovní klání, a to v samotném plavání, tak například i ve vodním pólu.

Samozřejmostí je i řada zábavných aktivit

Bazén Slovany však není určen výhradně sportovcům, ale i celým rodinám, které si chtějí užít zábavy. Jim je k dispozici jak tobogán o délce 85 metrů, tak i oblíbená divoká řeka, která dosahuje délky 24 metrů. Samozřejmě se nezapomíná ani na relaxaci všech přítomných, kteří tak mohou využívat:

  • 2 vířivky
  • 2 oddělené parní komory pro muže a ženy
  • 2 sauny pro muže i ženy
  • Relaxační bazén

Součástí celého areálu je však také fitness centrum se zrcadlovým sálem, které je jako stvořené pro další sportovní aktivity. Poměrně praktickou možností je i vlastní ubytovací centrum, které je využíváno nejenom sportovci, kteří se účastní vícedenních závodů. Toto centrum poskytuje celkem 84 lůžek v komfortních pokojích.

Areál myslí i na nejmenší

Samozřejmostí je také vlastní plavecká škola, která nese název Rosnička, a je určena pro nejmenší děti. Po ovládnutí základů mohou ve vyšším věku postoupit do vlastního plaveckého klubu, kde je jejich technika zdokonalována, a ti se tak mohou účastnit i řady závodů. To vše plavecký areál Slovan nabízí veřejnosti, která vyhledává kombinaci zábavy, sportu a dalších aktivit pod jednou střechou. Samozřejmostí je i perfektní dopravní obslužnost bazénu.

Čtěte dále: