liberec

Liberecký bazén má poměrně dlouhou historii, jelikož byl otevřen již v roce 1985, konkrétně tedy 1. května. Původní koncept samozřejmě počítal pouze s tím, že bazén bude výhradně sportovním areálem. S ohledem na potřeby veřejnosti se bazén dočkal modernizace, která probíhala v roce 1994, kdy byl z celého komplexu vytvořen areál určený i pro řadu relaxačních aktivit. K samotnému bazénu mimo jiné náleží také prostorná louka, která je určena pro všechny milovníky opalování.

Řada nabízených služeb, určených pro děti i dospělé

Cílem libereckého bazénu je poskytnout všem lidem bez rozdílu věku dokonalé sportovně – relaxační služby. A to nejenom v rámci samotných bazénů, ale i v rámci přidruženého fitness a wellness centra. Mezi ty nejoblíbenější sportovní aktivity, které bazén Liberec poskytuje, patří:

  • Aerobic
  • Power Jóga
  • Pilates
  • Bosu a Balls
  • Zumba
  • Spinning

Mimo těchto aktivit, které jsou výhradně určené pro sportování mimo bazén, je možno využít běžné plavání, a to ve standardním padesátimetrovém bazénu s osmi drahami, v dětském bazénu, v 25 metrovém šestidráhovém bazénu, či kurzy potápění v potápěčské věži.

Na své si přijdou i milovníci zábavy

Samozřejmě bazén v Liberci je ideální volbou i pro ty, kteří milují zábavné vodní radovánky. Mimo odpočinku ve vířivce se slanou vodou je k dispozici také tobogán, a to o délce 150,35 metrů. Samotné vedení bazénu o něm říká, že se jedná o „nejdelší tobogán mezi Mnichovem a Moskvou“. Tento doplňuje také čtyřdráhová dětská skluzavka ve tvaru vlny.

Mezi velké novinky, které byly vybudovány v rámci probíhajících rekonstrukcí, patří jak Kneippúv chodník, který umožní příjemnou chůzi po oblázcích, tak i saunový svět, určený výhradně pro děti a jejich rodiče. Samozřejmostí jsou stejné služby, které jsou určené i samotným dospělým, a to včetně sauny a parní komory, s nezbytným ochlazovacím bazénkem.

Čtěte dále: