Řekne-li se bazén, lidé si představí buď veřejné, a to jak venkovní a kryté, tak vlastní, popřípadě i bazény hotelové. Většinou na nich není nic zvláštního, a to jediné, čím mohou zaujmout, je jejich tvar. Ne všechny hotely se však s takovým bazénem spokojí. Na světě jsou totiž místa, kde je bazén doslova dokonalým architektonickým skvostem.

singapur

Plánujete cestu do Singapuru?

Bazény na střechách domů nebo hotelů nejsou zase tak nic neobvyklým. Mnohem dále však šli architekti v Singapuru, a to konkrétně v hotelu Marina Bay Sands. Ten má ve výšce 200 metrů prostornou terasu, jejíž součástí je i bazén. Ten však končí na samotné hraně dané terasy, a tak umožní jedinečný výhled na okolní mrakodrapy a samotné město. Tento skvost byl i několikrát oceněn jako jeden z nejatraktivnějších bazénů na světě.

mexiko

Nekonečný bazén v Mexiku

Pokud ve své cestě za zajímavými bazény budete pokračovat i dále, rozhodně zavítejte do Mexika, a to konkrétně do hotelu JW Marriott Cancun Resort & Spa. Zde totiž poznáte nádherný Infinity pool, tedy takzvaný nekonečný bazén. Díky tomu, že je bezokrajový, a navíc ve výšce kopírující hladinu moře, se vám při plavání bude zdát, že na mořskou hladinu dokonale navazujete, a tak budete moci v plavání pokračovat i nadále, na širé moře. Navíc je lokalita tohoto hotelu jednou z příjemně klidných.

dallas

Dallas a hotel The Joule

Pokud již budete na americkém kontinentu, rozhodně vyrazte i do města Dallas, a hotelu s názvem The Joule. Jeho bazén je sice menší, ale jeho část prosklené vany vyčnívá mimo budovu. Můžete si tak na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, když se koupete v bazénu, a přímo pod vámi není nic, než několik desítek metrů hluboké prázdno. A pokud nemáte strach, můžete doplavat až na samotný kraj, odkud lze přes skleněnou stěnu pozorovat okolní budovy. Rozhodně nic pro ty, kteří trpí závratí a strachem z výšek.

Čtěte dále: