losiny2

Termální bazény jsou v posledních letech velmi vyhledávanou možností, jak si dopřát nejenom dokonalou relaxaci, ale zároveň dopřát tělu blahodárné účinky. A právě to dokážou jedinečné prameny ve Velkých Losinách. Zde jsou bazény napouštěny přírodními sirnými prameny, které mají pozitivní vliv především v oblasti léčby kožních onemocnění, pohybového aparátu, nebo v oblasti neurologického onemocnění.

Aktuálně pouze jeden vnitřní bazén

Aktuální možnosti nabízejí jeden vnitřní bazén, který je umístěný v Lázeňském klubu Eliška. Bazén nabídne plochu o 80 metrech čtverečných a teplotu vody 28 stupňů Celsia. Samozřejmostí daného termálního bazénu není pouze běžný odpočinek ve vodě, ale také sportovní aktivity, které jsou poskytovány. Jedná se především o aqua aerobic, který díky vztlaku vody téměř nezatěžuje pohybový aparát.

Pro veřejnost i lázeňské hosty

Termální bazén má poměrně omezenou kapacitu, a tak se doporučuje předchozí rezervace. Je samozřejmě nutné také dodržovat časy, které jsou určeny výhradně pro veřejnost. Právě podobná omezení jsou největším problémem tohoto oblíbeného termálního bazénu. V budoucnu se však všichni zájemci dočkají rozsáhlého areálu.

losiny

Jeden z největších v Evropě

A právě kvůli omezeným možnostem současného areálu se pomalu dokončuje stavba, která by měla svou rozlohou 6 472 metrů čtverečných patřit mezi ty největší termální parky v Evropě. Zde budou v několika bazénech ony léčivé prameny, a to především ten s názvem Žerotín, který se nachází v hloubce 1 kilometr pod zemí. Jeho hlavní charakteristikou je:

  • Průzračný vzhled bez jakéhokoliv odstínu
  • Slabě mineralizovaná sirná voda se sirovodíkovým zápachem
  • Teplota 28 stupňů, která přispívá k uvolnění svalů

Mimo tohoto pramene je v oblasti k dispozici i druhý studený, jehož charakteristikou jsou vysoké koncentrace železa, vápníku a také hořčíku.

Čtěte dále: