Terasa s bazénem je sice snem každého z nás, znamená ale množství práce. To jste si mysleli? Pak jste nejspíš ještě neslyšeli o terasových prknech z WPC materiálu.

WPC terasová prkna jsou dřevěná prkna s příměsí plastu. Je téměř nemožné je rozeznat od klasických dřevěných prken a jsou ideálním materiálem pro stavbu samotné terasy či terasy kolem bazénu. I přesto, že v kombinaci dřeva a plastu hraje dřevo prim, látka HDPE se postará o eliminaci problémů běžného dřeva. Co tím myslíme? Například to, že se neodlamují anetvoří třísky.

Když budete přemýšlet, co dát kolem bazénu, dřevoplast by pro vás měl být jasnou volbou. Může se pochlubit mnohem delší životností (až 50 let) než klasické dřevo. WPC terasová prkna jsou bezúdržbová a proto není nutné je dvakrát ročně natírat, či se o ně jiným způsobem starat tak, jak to musíte dělat, když máte terasu z klasického dřeva. Pokud si tedy nestojíte za 100% dřevěnou podlahou, připlaťte si za dřevoplastová prkna a díky jejich bezúdržbovosti ušetřete v průběhu času velmi výrazně za oleje, barvy a další údržbu. A co je možná nejdůležitější, ušetříte čas.

Terasa s bazénem, terasová prkna kolem bazénu

Terasa s bazénem, terasová prkna kolem bazénu

Stejně, jako je na trhu široký výběr dřevěných prken (sibiřský modřín, thermoborovice, červený cedr, Bangkirai, Merbau, IPE či Massaranduba), mezi WPC dřevem si také můžete vybírat. Bohatou historií a osvědčenou kvalitou se mohou chlubit francouzská WPC prkna Silvadec. Hitem posledních let jsou ale revoluční bambusová prkna BambooGard, která mají v nabídce nejširší prkno na trhu.

Odvážlivci se navíc mohou pokusit o montáž svépomocí, některé firmy nabízejí možnost koupi prken samostatně, včetně prodeje vrutů, klipů, hranolů až po šrouby. Jistější je ale vždy profesionální montáž celé terasy kolem bazénu včetně stavebních prací.

Čtěte dále: