Trh s bazény je dnes opravdu rozsáhlý. Pokud přemýšlíte nad tím, že si také užijete plnohodnotného koupání na své zahradně, je třeba vědět, jaký bazén si pořídit. Podívejme se společně na základní přehled jednotlivých varant. Začneme samotnou konstrukcí, které je s bazénem spojená. Mohou to být buď bazény nadzemní, nebo to mohou být bazény do země. První možnost je spojena s nejnižšími cenami, ale z hlediska kvality, nebo estetického provedení rozhodně nijak výrazně nevyniká. A to v porovnání s možností druhou, která zaručeně zapadne i do vaší zahrady. Navíc i ceny tohoto řešení už dávno nejsou tak nedostupné.

Zahradní bazény do země

Myslete také na správný materiál

Druhým faktem, na který je dobré se při výběru zaměřit, to je jistě také otázka materiálu, který bude použitý. Začneme tím, který dominuje. Pokud si chcete pořídit zahradní bazén právě v tuto chvíli, je určitě správnou volbou vsadit na plast. Ten je levný, kvalitní, odolný a velmi dobře vypadá. V minulosti to byl například laminát, stejně jako bylo možné využívat i bazény betonové. Ty už jsou v mnoha směrech minulostí, a to především pro pořizovací cenu, stejně jako jejich celkovou náročnost výstavby. Moderní materiály zkrátka dominují. A plast mezi ně bezesporu patří.

Jaký typ bazénu zvolit?

Dnes dominují hlavní typy, které souvisí se samotným provedení. Hitem jsou takzvané skimmerové bazény, které jsou cenově dostupné a pro plnohodnotné domácí použití plně dostačují. Druhou možností jsou takzvané přelivové bazény, které jsou o něco složitějším, a tak i cenově dražším řešením. Nehledě na případnou náročnější údržbu. Jinak není problémem si bazén přizpůsobit doslova dle svého. A to s ohledem na možnost dokoupení pískové či kartušové filtrace, možnost využití zastřešení, stejně jako není problémem využívat také protiproud, stejně jako neméně oblíbený ohřev vody.

Čtěte dále: