Bazén obvykle využíváme po dobu hlavní letní sezony. Co s ním v zimním období? Je třeba ho dobře zazimovat. Podívejte se společně s námi, jak na to a na co byste rozhodně neměli zapomínat, pokud nechcete na jaře zažít nepříjemné překvapení

Vypusťte vodu

Samozřejmě ne všechnu. Jenom tolik, aby hladina nedosahovalas k jednotlivým výpustím, nebo k částem, kde je napojeno příslušenství. Vypustit vodu je dnes snadné. I když jste nakoupili plastové bazény v akci, jistě k nim máte čerpadlo, pomocí kterého lze vodu celkem efektivně, jednoduše a bez práce odčerpat pryč.

Odpojte příslušenství

Co by v něm udělala voda? Jakmile by teploty klesly pod bod mrazu, začala by mrznout a rozpínat se. Vaše čerpadlo, filtrace, ale třeba i solární ohřev by rázem byly na vyhození. A to zcela jistě nechcete. A kam je uložit? Nejlépe na suché místo, kde nebude mrznout.

Plastové bazény v akci

Čistěte důkladně

Bez čistého bazénu zazimování nikdy nedopadne dobře. Myslete na to a této části věnujte důkladnou péči. Co vše je třeba? Zaměřte se na:

  • Čistotu vody – odstraňte pevní nečistoty
  • Čistotu dna – pomůže luxování
  • Čistotu stěn – důkladně je otřete

Bez chemie to nepůjde

Mna trhu je řada specielních přípravků, které jsou určené hlavně na dobu, kdy bazén zimujete. Jejich složení dokáže eliminovat tvorbu vápenatých usazenin, stejně jako předchází tvorbě řas, mikroorganismů a jiných bakterií. Na podzim použijete a na jaře si můžete být jisti tím, že vaše venkovní bazény budou připraveny ke koupání. V tu dobu už stačí jenom jednoduché čištění a už čekáte na to, až bude voda dostatečně teplá.

Nezapomeňte na plachtu

A poslední krok? Přikrytí vašeho bazénu plachtou. Z jakého důvodu? Opět souvisí s čistotou, jelikož použitím plachty zajistíte, že se k vodě nedostanou jakékoliv nečistoty ze vzduchu, které by jinak mohly dopadat na vodní hladinu. A to zcela jistě nechcete.

Čtěte dále: