zakryti

Zakrývat v době nepoužívání váš bazén má hned několik funkcí. Tou první je samozřejmě to, že dokážete udržet vaši vodu déle teplou. Druhým aspektem je to, že zabráníte pádu mnoha nečistot do vaší vody. A do třetice je třeba zmínit, že můžete ochránit členy vaší rodiny, především malé děti před tím, aby svou neopatrností do zapuštěného bazénu spadli.

Jste nenároční? Stačí běžná plachta

Tou první možností, které potěší především ty, kteří nechtějí investovat do této oblasti, je běžná plachta. Nutno však počítat s tím, že rozhodně nemá nijak extrémně dobré termoizolační a bezpečnostní vlastnosti. Naopak však vynikne nízkou cenou a svůj účel dokáže v mnoha případech splnit, a tak bývá jedním z nejvyužívanějších řešení, které jsou v této oblasti využívané.

Na co se zaměřují ti, kteří hledají kvalitu?

Pokud však hledáte mnohem lepší řešení, můžete se zaměřit na oblíbené bazénové rolety. Ty tak nejenom dokonale zakryjí samotné venkovní bazény, ale díky navinovacímu systému se mohou snadno použít. Velkou výhodou je i jejich bezpečnost, jelikož ten nejkvalitnější typ dokáže udržet i váhu dospělého člověka. Jsou tak ideální v případech, kdy máte obavu především o vaše děti, které si často hrají na vaší zahradě u samotného bazénu.

Bazén lze i kompletně zastřešit

Zakrývat však nemusíte pouze těmi prvky, které jsou určené přímo pro použití na vodní hladině. Lze totiž zrealizovat i kompletní zastřešení, a do doslova pro jakýkoliv typ i jakoukoliv velikost bazénu. Ten je tak perfektně ochráněn před vnějšími nečistotami, a v případě jeho použití stačí dané zastřešení snadno odsunout, a bazén použít. V tomto ohledu samozřejmě existují i propracované možnosti, kdy je dané zastřešení natolik velké, že umožní používat váš bazén i v deštivém počasí, jelikož jste od okolního prostředí chránění právě onou střechou.

Čtěte dále: