Podíváme-li se na současné trendy ve světě bazénů, tak už to dávno nejsou jenom jejich venkovní varianty. I když jsou stále oblíbené, přinášejí jednu velkou nevýhodu – je možné je využívat pouze v letním období. I proto se mnoho lidí rozhodně raději pro varianty, kdy si vybuduje bazén uvnitř svého domu. Výhody jsou samozřejmě zřejmé. Primárně je to možnost koupat se po celý rok, stejně jako je to jistota dokonalého soukromí. Podívejme se proto blíže, jak takový prostor pro bazén vlastně vybudovat.

Interiérové dveře levně

Vejděte do bazénu třeba z vašeho obývacího pokoje

Zkušení architekti dnes nemají problém skutečně s ničím, což samozřejmě rozšiřuje možnosti toho, kam náš bazén umístit. Pokud máme být konkrétní, tak může být třeba v místnosti hned vedle obývacího pokoje. A jak se k němu dostaneme? Stačí jednoduchý stavební otvor, koupit interiérové dveře levně, zasadit je do zárubní a již mít cestu ke koupání volnou. Stačí si onu situaci jenom představit, kdy sedíte se svými přáteli, bavíte se a následně jenom otevřete vaše dveře a rázem si užíváte zábavy právě ve vašem bazénu. A to i v případě, kdy venku řádí tuhé mrazy. Stačí jenom ohřát vodu a celý prostor vytápět, a pohodlí je zajištěno.

Myslete na odvětrávání

To nejdůležitější, co s takto umístěným bazénem souvisí, je především systém řízeného odvětrávání. Nezapomínejte na to, že daný prostor bude mít vždy vetší vlhkost. Pokud nechcete riskovat plíseň na stěnách, poškozené dveře, nebo pronikání vlhkosti jinam do interiéru, stačí pouze správné větrání a problém je také vyřešen. A cena takového řešení? Mnohdy nemusí být nijak vysoká, jelikož stejně jako pořídíme zmíněné dveře za nízkou cenu, lze pořídit levně i zapuštěné bazény. Ideální je samozřejmě na náš sen myslet už v době, kdy přemýšlíme nad samotným projektem daného objektu. V takovém případě jde vše mnohem snadněji, než případné dodatečné úpravy.

Čtěte dále: